Jsem zapomětlivý, jsem chaotik a vím to o sobě. Proto jsem vždy hledal nějaký nástroj, který mi bude připomínat to, co je potřeba udělat nebo to, k čemu se chci jednou vrátit. Vyzkoušel jsem hyper sofistikované nástroje jako Omnifocus, propracované nástroje jako je Things, Wunderlist či ToDoist a skončil u systémových Připomínek. Proč mi tak vyhovují?
V JEDNODUCHOSTI JE SÍLA
Už jste tohle rčení asi slyšeli a v tomto případě pro mě platí dvojnásob. Kdykoli jsem zkusil nějaký pokročilý nástroj na připomínky, štvalo mě, že jej nevyužívám naplno a navíc mě neustále nutí dělat něco, co ve skutečnosti nepotřebuji. Během let používání jsem zjistil, že vlastně mám jen následující požadavky:
- Chci si zapsat co a kdy mám udělat. Nepotřebují priority, projekty, apod.
- Chci mít možnost si úkoly rozdělit na InBox, na seznamy dle projektů a odkladiště myšlenek
- Chci mít možnost jednoduše sdílet úkoly s kolegy
- Samozřejmě chci co nejjednodušší ovládání a dostupnost na všech zařízeních
SEZNAMY ÚKOLŮ V PŘIPOMÍNKÁCH
První věc, která se mi líbí na připomínkách jsou seznamy úkolů. Vytvoření je jedno kliknutí na plus. Zařazení či přeřazení úkolu je jednoduché. Barevné rozlišenbí spolu se jménem bohatě stačí a zobrazení na iPadu je pro mne velice příjemné a přehledné.
Bonusem je možnost sdílet seznam úkolů s kolegy. Pokud dotýčný má Apple zařízení, tak se mu propojí přes iCloud jeho připomínky s nasdíleným seznamem a tudíž mu vyskakují připomínky, může jednoduše upravovat a odškrtávat. Žádná komplikované práva, nastavení nic. Ve větším týmu by to byl problém. V prostředí, kde si navzájem věříme a máme společný cíl je to ideálka.
VYTVOŘENÍ ÚKOLU PŘES SDÍLENÍ
Asi nejvíc mě baví vytváření úkolů přes sdílení, které se objevilo v iOS9. Pokud mám třeba otevřenou zajímavou webovou stránku v Safari a napadne mě úkol spojený s ní, jednoduše kliknete na sdílení a vyberete Připomínky, napíšete úkol a vyberete seznam. Hotovo. Škoda, že tpo samé nejde udělat s emailem.
ZÁVĚR
Pokud potřebujete sofistikovaný nástroj, existuje jich hromada. Pokud naopak hledáte jednoduchost, rychlost a eleganci, pak jsou systémové připomínky skvělé. Fungují stejně jak na iOS, tak i na OS X a odkudkoli k nim máte přístup přes iCloud.com. Není to fajn? Mě osobně to velice vyhovuje.
Chcete vědět o iPadech a iOS víc? Přijďte na moje kurzy: